gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Соопштение

PDF Печати Е-пошта

Напишано од Општина

Испратено на 17 Ноември 2018

Сподели

Соопштение

Во месец Септември 2018 година Општина Македонски Брод во соработка со Агенцијата за вработување на Република Македонија и УНДП, започна со креирање на можности за работа за сите преку Програмата за Општинско - Корисна Работа (ОКР). Во овој период беа ангажирани 4 (четири) невработени лица како даватели на услуги и 32 стари и изнемоштени лица како корисници на услуги. Овие активности ќе продолжат и во наредниот период.

Општински проектен координатор,

Сања Видески

Сподели

Најново видео

   
Снимка од пуштањето во употреба на мост во близина на село Могилец.

Facebook Фан страна

Календар на настани

Септември 2003
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Посетители

Денес55
Вчера89
Седмица515
Месец1276
Вкупно139134

од 4.11.2010 год.