gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Девич

Девина кула

Mожност да се доживеат легендите за Крали Марко.

Езеро Козјак

Езеро Козјак

Козјак е најголемо вештачко езеро во Европа, долго 32 километри.

Пештерата Пешна

Пешна

Пешна се смета за една од пештерите со најголеми отвори на Балканот.

Оглас за избор на ко-модератор

PDFПечатиЕ-пошта

Напишано од Општина

Испратено на 21 Август 2015

Сподели

Општина Македонски Брод ќе спроведува буџетски форум со цел партиципативно и транспарентно изготвување на Буџетот на општината за 2016 година заедно со граѓаните.

За потребите на форумот се распишува оглас за избор на ко-модератор кој ќе биде ангажиран во времетраење од 6 (шест) месеци, 10 (десет) работни дена во текот на месецот со флексибилно работно време.

Ко-модераторот е помошник на модераторот и раководител на оперативната група.

Комплетниот оглас можете да го погледнете и превземете ТУКА.

Втор слој на асфалт на крак од ул.„Маршал Тито“

PDFПечатиЕ-пошта

Напишано од Општина

Испратено на 20 Август 2015

Сподели

alt

Деновиве се поставува нов слој на асфалт на крак од ул.„Маршал Тито“, кој води до градскиот фудбалски стадион.

Слики можете да погледнете на Повеќе.

Повеќе...

Нова униформа на Територијалната противпожарна единица

PDFПечатиЕ-пошта

Напишано од Општина

Испратено на 19 Август 2015

Сподели

alt

Деновиве пожарникарите од Територијалната противпожарна единица (ТППЕ) Македонски Брод, преку Јавна набавка меѓу првите во републикава ја обновија својата летна работна униформа по новиот Правилник за видот и изгледот на униформата, видот на заштитната опрема и начинот на проверка и испитување на нејзината исправност, согласно член 10 став 3 од Законот за пожарникарство („Службен весник на РМ“ број 67/04, 55/13 и 158/14), донесен од Дирекцијата за заштита и спасување.

Летната работна униформа на пожарникарите се состои од: панталони, летно палто, маица, летни чевли, чорапи, ремен за панталони и безбол капа.  

Униформите во вредност од 136.998,00 денари кои се обезбедени од Буџетот на Општина Македонски Брод се набавени од фирмата „ХОРВАТ“ ДОО - членка на Пастор Група.

Повеќе...

Пробивање на улици во туристичка населба Близанско,Здуње и Белица

PDFПечатиЕ-пошта

Напишано од Општина

Испратено на 12 Август 2015

Сподели

alt

Општина Македонски Брод интензивно работи на пробивање на улици во туристичката населба Близанско. Средствата во вредност од 11.006.974 денари се обезбедени од Буџетот на Општина Македонски Брод.

Изведувач на работите е градежната фирма „ПЕЛА-ТРАНС“ - с.Мажучиште.

Со изградбата на улиците и уредувањето на оваа населба во голема мера ќе се подобрат условите за развој на туризмот. Веќе се продадени 114 парцели од кои една за мотел, една за спорт и рекреација и една за комерцијални дејности, а останатите за викендици.

Повеќе...

Објава за електронски отпад

PDFПечатиЕ-пошта

Напишано од Општина

Испратено на 28 Јули 2015

Сподели

ОБЈАВА

Општина Македонски Брод во соработка со Нула Отпад реализира нов еколошки проект за собирање на отпадни батерии, акумулатори и отпадна електронска и електрична опрема.

Комплетната објава можете да ја погледнете и превземете ТУКА.Јазик Language

Македонски

Веб врски

Најново видео

   
Снимка од пуштањето во употреба на мост во близина на село Могилец.

Facebook Фан страна

Календар на настани

Август 2018
П В С Ч П С Н
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Посетители

Денес48
Вчера45
Седмица292
Месец1170
Вкупно133878

од 4.11.2010 год.