gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Девич

Девина кула

Mожност да се доживеат легендите за Крали Марко.

Езеро Козјак

Езеро Козјак

Козјак е најголемо вештачко езеро во Европа, долго 32 километри.

Пештерата Пешна

Пешна

Пешна се смета за една од пештерите со најголеми отвори на Балканот.

Замена на покривот на општинската зграда

PDFПечатиЕ-пошта

Напишано од scytalemk

Испратено на 04 Октомври 2010

Сподели

Во октомври 2009 се изврши замена на азбсниот покрив (салонитот) со еколошки прифатлиф материал.

Read Article

Интервју со градоначалникот

PDFПечатиЕ-пошта

Напишано од scytalemk

Испратено на 08 Јуни 2010

Сподели

Радио интервју на Градоначалникот на Општина Македонски Брод за „ Македонското радио- радио Скопје“ во врска со проектот за заштита на лилјаците во пештерите кои се наоѓаат на територијата на нашата општина. На повеќе можете интегрално да го преслушате целото интервју.

Read Article

BBC светски сервис објави текст за верски објект во Македонски Брод

PDFПечатиЕ-пошта

Испратено на 10 Ноември 2010

Сподели
На ден 13.04.2010 год. светскиот сервис на BBC објави текст во врска со верскиот објект кој што има повеќе називи,и тоа:
за Православните верници тоа е црква „Свети Никола“,а за Муслиманите тоа е теќе „Адер Баба“ или „Тулбе“.Во овој уникатен верски објект верски обреди извршуваат припадниците на двете религии.

Интегралната верзија на текстот можете да ја прегледате ТУКА

Посета на Министерот за локална самоуправа

PDFПечатиЕ-пошта

Напишано од scytalemk

Испратено на 01 Октомври 2010

Сподели

Министерот за локална самоуправа, Абдираман Мемети, ја посети општина  Македонски Брод.
На состанокот, градоначалникот Милосим Војнески го истакна позитивниот тренд на развој на општината преку реализација на неколку конкретни иницијативи.

Read Article

BBC на македонски објави текст за Македонски Брод

PDFПечатиЕ-пошта

Испратено на 31 Март 2010

Сподели
На 31.03.2010 год. BBC на македонски објави текст за Македонски Брод.

 Интегралната верзија на текстот можете да ја прегледате ТУКА.

Јазик Language

Македонски

Веб врски





























Најново видео

   
Снимка од пуштањето во употреба на мост во близина на село Могилец.

Facebook Фан страна

Календар на настани

Јуни 2011
П В С Ч П С Н
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Посетители

Денес55
Вчера89
Седмица515
Месец1276
Вкупно139134

од 4.11.2010 год.